A 2017-es év végén közzétette a Magyar Vitorlás Szövetség minden hajóosztály bajnokságának első három helyezettjének névsorát. Hagyományteremtő céllal közzétesszük a teljes dicsőségtáblát. Íme 2017 legjobbjai!

Optimist serdülő

  1. Bányai Attila, BYC
  2. Borda Levente, SVE
  3. Jeney Kristóf, SVE

Optimist ifjúsági

  1. Nagy Bendegúz, BYC
  2. Benyó Máté, THE-YKA
  3. Tóth Attila, SVE

Optimist leány

  1. Fehér Boróka, Balatoni YC
  2. Kálmán Kornélia, BYC
  3. Nagy Réka Dóra, THE-YKA

Laser4.7 – abszolút

  1. Vida Péter, THE-YKA
  2. Bagonyi Bálint, THE-YKA
  3. ifj. Majthényi Zsombor, THE-YKA

Laser4.7 – U16

  1. Bagonyi Bálint, THE-YKA
  2. Jeney Máté, SVE
  3. Bányai Attila, BYC

Laser4.7 lány

  1. Kis-Kapin Karina, BYC
  2. Vida Róza, BYC
  3. Berry Sára, PRO SE

Laser Radial

  1. Tenke Áron, SVE
  2. Veisse Zoltán, Balatoni YC
  3. Bednár András, SVE

Laser Radial U17

  1. Goldfinger Dárió, Balatoni YC
  2. Argay Balázs, SVE
  3. Zink Leon Miklós, BYC

Laser

  1. Varga Dániel Kristóf, BYC
  2. Edelényi Szabó Viktor, BYC
  3. Jámbor Attila, BYC

29er

  1. Jeney Máté-De Jonghe Arthur, SVE
  2. Kocsis Bálint-Pavlik András, SVE
  3. Lászlófy Ábel-Petrányi Botond, SVE

420 – utánpótlás

  1. Izsák Botond-Csébfalvi András, KER
  2. Nagy Botond- Ifi-Valde Christopher, KER
  3. Gereben Pál-Nyári Dániel Zsolt, KER

420 – felnőtt

  1. Szilasi Fábián-Sebeszta Zsófia, KER-BYC
  2. Formanek Liza-Rácz Levente Csaba, SVE-THE
  3. Izsák Botond-Csébfalvi András, KER

470

  1. Gyapjas Balázs-Gyapjas Zsombor, SVE
  2. Litkey Botond-Rácz Levente Csaba, Hungária YC
  3. Szilasi Fábián- Bonifert Péter, KER

Finn

  1. Berecz Zsombor, Balatoni YC
  2. Ian Ainslie, KER
  3. Haidekker Elemér, MVM SE

Finn masters

  1. Huszár Géza, SVSC
  2. Lukáts Ákos, SVSC
  3. Majthényi Zsombor, THE-YKA

Grand masters

  1. Ian Ainslie, Kereked
  2. Berecz Botond, MVM SE
  3. Székely Antal, BHSE

Grand grand masters

  1. Demeczky Mihály, ARSC
  2. Antal Gábor, THE-YKA
  3. Sipos Péter , ARSC

Kalóz

  1. Fluck Benedek Székely-Gyökössy Szabolcs, VSC
  2. Varjas Sándor-Kutassy László, BYC
  3. Kámán Tamás-Betuker-Kámán Csilla, FVE

Dragon

  1. Nyári MikuláS, HYC, Gömbös Lóránd-Majthényi Mátyás-Ziegler Kristóf-Horgos Tamás Ferenc
  2. Freyja, TVSK, Náray Vilmos-Wonke Péter-Ikrényi Gábor
  3. 7Arts, SVE, Dr. Tenke Péter-Varga István-Szörényi Ádám

70-es cirkáló

  1. Pannóniaa, BHSE, Jordán Tamás-Bujdosó Zsigmond-Bujdosó Ferenc-Kenesei József-Zakor Sándor-Zakor Zsolt-Törő Zoltán-Zsidek Imre-Jakab Zsolt
  2. Capella, SVSK, Pomucz Tamás-Hámos Zoltán-dr. Vőneky Ákos-Vőneky Gyula-Gallasz Lajos-Imrédy Sarolta-Fazekas József György-Vadászy András-Dávid Péter (tart.)- Pomucz Anna Boglárka (tart.)
  3. Orpheus, AYCE, Herkó Dezső-Cserepes Judit-Lőrinc Benedek-Jaksity György-Pieke Dénes-Ráki Zsolt-Zelles Sándor-Balástyai Márk-Hordós Zoltán

30-as cirkáló

  1. Aurora Group Team, Tecon, Wossala György-Wossala Kristóf-Németh Péter
  2. Rabonbán, Balatoni YC, Ugron Gáspár Gábor-Szabó Sipos Barnabás-Zimmermann Botond-Rick Gergely
  3. Jómadár, VID, Szilbereky József-Lovas József-Lovas Péter

Európa 30-as

  1. Nagymágus, TVSK, Takácsy Géza-Takácsy Dorka-Takácsy Kristóf-Kempelen Balázs
  2. Zarándok, Regatta YC, Kajner Gyula-Cser László-Huszka Róbert-Fabó Péter
  3. Buddhajó, TVSK, Bodnár Balázs-Bodnár Eszter-Sólyom Zoltán-Szrapkó Zsolt

25-ös jolle

  1. Orion, T-Jolle, Tönkő Gábor-Pilisy Sándor-Bezeréti Miklós
  1. Vica, SVSK, Pomucz Tamás-Rózner Tamás-Zsilinszky László-Simon Benjamin Ruben
  1. Fabatka, SVSK, Kalfsbeek-Dobóczi Anna-Bartalos Attila-Rajnai István-Csányi Máté-Bögyös Dóra

15-ös jolle

  1. Bobó, VSC, Barcza György János-Birinyi Gábor-Dobrovits Máté
  2. Csér, VSC, Miklós Tibor-Tóth Ágnes-Miklós Levente
  3. Yorick, VSC, Hajdu Gábor-Hajdú Boglárka Márta-Bene Attila Lajos

Asso

  1. Asso le Mio, KMP VSE, BYC, Litkey Farkas-Lepp Gyula-Tóth Róbert-Oroszlán Gábor-Müller Erik-Glódi Balázs
  2. Fantomasso, SVE, Majthényi Szabolcs-Horgos Tamás Ferenc-Pálffy András-Széll Péter-dr. Futó István-Kalmár Zalán
  3. Peecasso, THE-KEREKED, Nyári Zsolt-Petrányi Zoltán-Szaplonczay Péter-Gereben Mátyás-Sándor Zsolt András-Kaltenecker Károly-Farkas Bence

8m OD

  1.  Viper American Crew, BYC, Oroszlán Péter-Oroszlán Gábor-Varga Zsolt-Kovács Norbert-Boér Máté András
  2. Met.com, SVE, Pfeningberger András-Czeizel Balázs-Czeizel Jakab-Gerlits Attila-Bálint Attila
  3. Nekem 8, KER, Fináczy Péter-Czetl Gábor-Erdős Bálint-Szemesi Árpád-Kutics Krisztián-Lehoczky Tivadar

11m OD

  1. Lycka, BORA VTE, Kátai Péter- Perczel-Antal-Mészáros András-Kovács Ákos
  2. Obsessiuon, TYC, Czap Zoltán- Hegedűs Léna-Honti Norbert-Varga Huba
  3. Fortély, Fonyódi VE, Mucsi László-Fejér Zsuzsanna-Rózsavölgyi Gábor-Tantalics Boglárka

Elliott 770

  1. Bootytime, FKVE, Koncz Ádám-Kreizinger András-Heffter Tibor-Ugron Gergely
  2. Nomád, TVSK, VSC, Fischer Dezső-Kovács Ákos Dániel-Fülei Tamás
  3. il Gatto , HYC, Nagykovácsy Tibor-Dettre Kadosa-Valkó András-Pálinkás Gergely Péter

Sudár Regatta

  1. Pontilla, Balatoni YC, SVE, Vigh András-Demjén Péter-Osváth Márton
  2. Josephine, HYC, Gömbös Lóránd-Majthényi Mátyás-Varjas Sándor Endre
  3. Öreg, KER, Toronyi Bence-Békés Miklós-Sztojanovics Kristóf

Scholtz 22

  1. Hakuna Matata, Pro SE, Gecse Balázs-Gecse Zoltán-Papp Benedek
  2. Aventura, THE, Veisz Miklós-Veisz Tamás Miklós-Veisz Tamás Dávid-Vass Péter
  3. Metálka, TVSK, Majoross Bea-Sabján Annamária-Tisóczky Ferenc

J/24

  1. FGF Sailing Team, SVE, Bakóczy Róbert-Rozsnyay Domonkos-Takácsy Levente-Takácsy Kristóf -Szigeti Maxim Márk
  2. Jenesis, Balatoni YC, Tomai Balázs -Tompa Tamás-Boros Balázs-Nagy Gábor
  3. Jukebox, BYC, Rauschenberger Miklós-Richter Tamás-Litkey Balmaz-Péter Tamás-Pécsváradi Ákos

X35

  1.  Admiral-X, ADMIRAL, Vermesy Sándor- Barczi Orsolya-Varga Kornélia-Czégai Péter-Balatoni József-Kutassy LászlóMihály Ádám-Balogh Bence-Vermesy Attila(tart)
  2. HAM-LET, BYC, Gerendy Zoltán-Bartos Zoltán-Kelecsényi Péter-Aklan György-Baráth Gábor-Major Miklós-Vajtai Vajk-Kelecsényi Gábor (tart)
  3. Szélvész, ALU SE, Soós István-Bárdos Mihály-Gasztonyi Ádám-Lehoczky Ádám-Szabó Gellért Pál-     Szendrődi Csaba-Fekete András

Regina

  1. Amitié, Kereked VK, Holczhauser András-Szabó Vilmos-Cittel Gergely-Alibán András-Szabó Tamás Vilmos
  2. Szirákó, TVSK, Jakab László-Ács József- Livagyin Attila- Horgos Tamás Ferenc
  3. Moby Dick, TVSK, Hegyi Dénes Márton-Gyöngy Ágnes-Korcsog András

Nautic

  1. Fanatic, THE, Jánoky László-Albert László-Boros Viktor-Jánoky András-Jánoky László Viktor-Scholtz Imre-Tél Ferenc Balázs-Verebélyi Szabolcs
  2. Mahimahi, AVIS SE, Borsos Ernő-Adorján Csaba-Gyenese Balázs-Debreczeni Dóra-Nika Dániel-Schindler Árpád-Rózsai Dániel
  3. Szent Ágota, AVIS SE, Bimbó Beáta-Kis Orsolya Regina-Kutics Krisztián-Borsai Ágnes-Varga Ágnes-Tóth Mónika Ágnes-Tóth Viktória-Hölczl Krisztina-Bálint Anna-Borsai Eszter

Nautic 330

  1. Kicsim, AVIS SE, Böjte Richárd-Böjte Richárdné-Lovas Zsolt-Oroszlán Péter-Molnár Zsolt-Mészáros Mátyás-Müller Erik
  2. Menta, BSMC-Navy, Varsányi Gábor-Kálló György-Tuboly Zoltán-Dobos Tibor-Balázs Zsolt-Racsek Iván-Varga Péter
  3. Don Rosé, DSE, Molnár Barna-Nagy Miklós-Szilasi Fábián-Márkus István-Bonifert Péter-Takács Norbert-Edelényi-Szabó Viktor-Weöres Botond

Nautic 370

  1. Magnum, EGIS, Kurucz Sándor-Kurucz Tamás-Lám Annamária-Keller András-Pallay Tibor-Goszleth Marcell-Németh Áron-Major Zoltan
  2. rEvolution, VSC, Molnár György István-Nemeskéry Sándor-Pápay Balázs, Romoda László Ferenc-Romoda Péter Bence-Pomucz Máté Tamás-Miklós Levente-Rauschenberger Miklós-Knauer György-Ilosfalvi Péter-Maszlag Nándor Balázs
  3. Naval, KMP VSE, Soponyai Géza-Soponyai Hunor-Lacsny Gergely-Őri Sándor Péter-Deák Szabolcs-Ruják Bálint-Kristóffy Barnabás-Kristóffy Zsolt-Németh László-Hajdu Gábor

Dolfin

  1. Supppy, ASE, Seres Péter-Nagy Róbert-Mészáros Miklós-Nyeste Gábor-Szabó Miklós-Boromisza László
  2. Accenture 28 SC, ASE, Száva György-Zsombók Imre-Faragó Gábor-Magos Katalin
  3. HunGer, ASE, Kovácsik László-Kovácsik Ákos-Bamberger András

Bavaria 32

  1. St. Esther, Procelero, Barczi Orsolya-Vermesy Attila-Gonda Zsolt-Czégai Péter-Fábián Péter-Weöres Szabolcs-Aklan András
  2. Té Sailing Team, Karsailing VSE, Túrós László-Karsai Gábor-Horváth Áron-Herczeg István-Szépfy Zsombor-Kövér László
  3. Favonius, Karsailing VSE, Berkes Attila-Dobra Zsolt-Mészáros Mátyás-Sáfián László-dr. Szollás Rita-Farkas Zsolt-dr. Somogyi Ákos